Anasayfa / Astroloji / Yeni Sınavlar Zamanı !

Yeni Sınavlar Zamanı !

Gökyüzünde karmanın elçileri olan Kuzey ve Güney Ay Düğümleri burç değiştirerek Aslan ve Kova aksına geçiş yaptı. Artık hayatımızın, kaderimizin yönü değişmeye başlıyor! Kuzey ve Güney Ay Düğümleri bize o sene meydana gelecek olan Güneş ve Ay Tutulmalarının hangi burçlarda meydana geleceğini belirtirler.

Birkaç gün önce gökyüzünde karmanın elçileri olan Kuzey ve Güney Ay Düğümleri burç değiştirerek Aslan ve Kova aksına geçiş yaptı. Artık hayatımızın, kaderimizin yönü değişmeye başlıyor! Kuzey ve Güney Ay Düğümleri bize o sene meydana gelecek olan Güneş ve Ay Tutulmalarının hangi burçlarda meydana geleceğini belirtirler.

Unutmamak gerekir ki, Ay düğümleri ve Tutulmalar hayatımızda aldığımız çok önemli virajlara, keskin dönüşlere, radikal değişimlere, majör bir takım olaylara işaret eder. Bu olaylar hem kişisel anlamda ruhsal gelişimimiz açısından çok önemlidir diğer yandan dünya üzerinde değişen trendlere ve meydana gelecek olan olaylara da vurgu yaparlar. Ay Düğümleri ve Tutulmaların etkileri ile hayatımızda istesek de istemesek de aksiyonun meydana geldiği zamanlardır. Aksiyondan kaçarsanız, evren sizin adınıza ve sizin kontrolünüz dışında alır. Geçtiğimiz iki sene boyunca Başak/Balık aksında seyahat ediyorlardı. Bu akslar; hastalık, iyileşme, kurban, kurtarıcı, hizmet etmek ve almak, hayaller ve gerçekler, detaylar veya bütünlük, inançlar, idealler, köle ve efendi ilişkisine sembolize etmektedir. Hepimiz son iki sene içinde bu anahtar kelimeler eşliğinde bir çok tema yaşadık ve sınavlardan geçtik. Hastalıklarla boğuştuk, iyileşmek için belki alternatif tedavi yöntemlerine baş vurduk. Bilinçaltımızın sınırlarını zorladık. Kendi güçsüzlüklerimizle yüzleştik. Ruhsal olarak şifa aradık. Hayatımızın belli alanlarında kurban rolünden sıyrılmak adına ya destekler aldık ya da majör kararlar verdik. Ya ilişkileri bitirdik ya da ilişkilerdeki rolümüzü değiştirdik.

Belki de gerçekten hizmet etmeyi deneyimledik ya da hizmet almayı öğrendik. Hayatımızda alma, verme dengesinin ne denli önemli olduğunun farkına vardık. Bazılarımız hayallerimiz için yola çıkarken bazılarımız ise hayatın acı gerçeklerini kabul ederek yolumuza devam ettik. Kendi gerçekliğimiz ile daha elle tutulur hayaller peşinde koşmaya başladık. Hayaller Paris iken gerçekler bazen Türkiye oldu bizim için… Yeri geldi inançlarımızı sorguladık, yeri geldi çevremiz tarafından sorgulandık. Din ve inançlarla ilgili daha çok tema ve konu hayatımızda yer aldı. Bazılarımız daha çok dinsel konulara kendini adarken bazılarımız da dini konulardan hızla uzaklaşmaya başladı. Bazılarımız bir kurtarıcı beklerken bazılarımız ise asıl kurtarıcının kendimiz olduğunu fark etti…

PEKİ DÜNYA AÇISINDAN DURUM NASILDI?

Dünyada da durum çok farklı değildi. Salgın hastalıklar, sel felaketleri, dini örgütlerin terör eylemleri, dini baskılar, dolandırıcılıklar, hırsızlıklar derken böyle bir sürecin daha sonuna geldik…. Ay Düğümleri artık burç değiştirdi. Aslan/Kova aksına geçiş yaptı.

Artık bu süreçte bizi ilgilendirecek meseleler; özgürlük ve otorite çekişmesi, akıl ve kalp dengesi, bilimsel gelişmeler, devrimler, bilim adamları, icatlar, objektif olmak, hümanizm, insan hakları, bağımsızlık, aykırı olan her şeyi, toplum için olan her türlü konuyu, yüksek teknolojiyi, dernekleri, örgütleri, sivil toplum kuruluşlarını, ufoları, uzayla ilgili her türlü konuyu, astrolojiyi, dostlukları, arkadaşlıkları, havacılık sektörünü, yüksek zekayı, grevleri, yapay zekayı, bilimsel gelişmeleri, internet dünyasını sembolize eder. Aslan ise merkezde olmak, yaratıcılık, sevgi, otorite, sahnede olmak, ego, dramatik olmak, kendine güven, lüks, ihtişam, gösterişli saçlar, eğlenceli işler, çocuklar, kumar, parlamak, dikkat çekmek, kişisel tatmin, organizasyon, sosyal ve cömert olma, kibir, gösteriş budalası, gururlu, inatçı, risk alan, güç ve gücü koruma peşinde olan, otoriter, kendini beğenmek, hep ön planda olma gayretinde olmak, buyurgan, küstah, başkalarını yüreklendiren, içten, samimi, sıcak anlamlarına gelir. Dünya astrolojisinde ise diktatörler, yöneticiler, liderler, oyuncular, ünlü kişiler, tiyatro, soylu kişiler, krallar, kraliçeler, altın, organizasyonlar, eğlence yerleri, kumarhaneler, saraylar, parklar, ağaçlık yerler, gösterişli mekanlar, şölenler, dansçılar, dans, sahne performansları, kuaförler anlamına gelir.

HAYATINIZIN MERKEZİNDE OLUN!

Aksların Aslan/Kova aksına geçişi ile birlikte hepimiz hayatlarımızın belli alanlarında özgürleşmek adına adımlar atacağız. Bazılarımız bunu otorite ile zaman zaman güç çekişmelerine girerek yapacağız. Bu mesela iş yerinde patron, evde baba olabilir. Biraz daha hayatımızın merkezinde kalmayı, merkezinde olmayı deneyimleyeceğiz. Kişisel istek ve hedeflerimizin peşinden gitme konusunda kendimizi cesaretlendirirken bir yandan da öz güvenimizi geliştirmeyi öğreneceğiz. ‘Aman düzenim, sistemim bozulmasın’ diyen bir grupta isek artık alışık olduğumuz düzeni ve sistemi bozmanın zamanının geldiğine işaret etmektedir. Risk almayı ve riski yönetmeyi deneyimleyeceğiz. Hayata sadece akıl ile değil kalp ile anlamaya çalışacağız. Hayattan zevk almayı, oyun oynamayı, eğlenmeyi deneyimleyeceğiz. Bu süreçte baskıya boyun eğmeyi bırakıp, özgürleşme yolunda radikal adımlar atacağız. Kendi motivasyonlarımızı kendimiz yaratacağız, dışarıdan destek beklemek yerine inisiyatif alacağız. Hepimiz için tembelliği bir kenara bırakıp artık harekete geçme zamanı olacak. Kimimiz bunu aşk hayatımızda kimimiz ise iş hayatında yapacak. Tabularımızı yıkmak için çaba sarf edeceğiz.

Dünya piyasasında ise insanların otoriteye isyanları, otoriteyi kabul etmemeleri, uzay üzerinde yeni buluşları ve keşifleri, yeni yaşam formlarını, insan hakları üzerine konuların çok daha vurgulanacağını, özgürlük, eşitlik, bağımsızlık üzerine bir çok temanın ortaya çıkacağına işaret etmektedir. Yüksek teknolojiler, çığır açacak hatta belki de devir başlatacak olan yeni icatlar, yeni buluşlar sık sık gündemde olacaktır. Yapay zekaların üst versiyonları, giyilebilir teknolojinin daha da ilerlemesi, sanal gerçekliğin daha yaygın bir şekilde kullanılmaya başlaması ya da sanal gerçekliğin gündelik hayatımıza adaptasyonu söz konusu olacak.

İlginizi Çekebilir

Mayıs ayında bu tarihlere dikkat!

Ay’ın boşlukta olacağı bu zamanlar aslında boş işler zamanıdır. Yeni bir işe, projeye veya ilişkiye …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Tema indir