Anasayfa / Kişisel Gelişim / Aldatılma fikriyle başa çıkmanın yolları

Aldatılma fikriyle başa çıkmanın yolları

Aldatılmak kişinin başta hem kendisine hem başkalarına olan inancını zedeleyen bir durum. Fakat bu duygusal yaralanmanın sizi tamamen altüst etmesine izin vermeyin.

Ne olursa olsun aldatıldığınız için kendinizi suçlu bulmayın

Bunu yapmak başta zor olabilir. Fakat bu konuda  kendinizi suçlu bulmayı bırakmalısınız. Aldatan kişi bir takım sorunları olan kişidir. Kendi sorunlarını aşamayıp ilişkisinde dikkatsizce davranmıştır. Bu yüzden size yararı olmayan düşüncelerden uzak durun ve karşınızdaki insanın hata yapabileceğini görün. 

Etrafınızda sizi seven insanlar var

Düşüncelerinizi aldatma konusuna odaklamaktansa, sevdiğiniz ve sizi seven insanların varlığını anımsayın. Mümkün olduğunca birlikte olmaktan keyif aldığınız vakit geçirin. Böylece kendinize olan güveninizin yavaş yavaş yerine geldiğini göreceksiniz.

Size kendinizi iyi hissettirecek şeyler yapın

Hayatta sahip olduğunuz tutkularınızı kenara bırakmaktansa, sevdiğiniz şeyleri yapmaya devam etmelisiniz. Çünkü kendinizi daha iyi hissetmek için sizi siz yapan şeylere ihtiyacınız var. Eğlenceli şeyler yapmaktan ve planlarınıza arkadaşlarınızı da dahil etmekten çekinmeyin. Harika zaman geçirmekten kendinizi alı koymayın.  

İyi hissetmeye odaklanın 
 

Başkalarına mutlu görünmek için uğraşmak oldukça yorucu olacaktır. Bunun yerine gerçekten iyi hissetmeye odaklanın. Bu başta kulağa garip gelse de aslında kısa bir süre sonra öyle olmadığını görebilirsiniz. Başkalarının ne düşündüğü fikri, sizi ancak siz izin verdiğiniz müddetçe üzebilir

Eğer ihtiyacınız varsa yardım alabilirsiniz 

Aldatılma fikriyle başa çıkmak başta çok zor görünebilir. Böyle bir durumda alacağınız profesyonel bir yardım, sizi daha sağlıklı bir bakış açısına kavuşturabilir. O yüzden ne yaparsanız yapın, kendiniz için en iyi olanı yapmaktan çekinmeyin.
 

İlginizi Çekebilir

Kalbinizde biri varken bir başkasından hoşlanabilir misiniz?

İlişkiniz varken bir başkasından hoşlanmaya başladınız. Kendinizi suçlu hissetmeye başlamadan evvel bunun her insanın doğasında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Tema indir